„Bąbelki za butelki” na EcoFamily

Logo_Fundacji

„Bąbelki za butelki a kwiatki za inne odpadki” to hasło akcji ekologicznej i konkursu, który odbędzie się na targach EcoFamily.

W sobotę 19 maja 2012 r. w godzinach 10-16 podczas targów EcoFamily (Targi Kielce, ul. Zakładowa 1) odbędzie się zbiórka odpadów z atrakcyjnymi upominkami, organizowana przez Fundację Odzyskaj Środowisko. Zbierane będą Zużyte Sprzęty Elektryczne i Elektroniczne, baterie a także puszki i butelki po napojach.
Dla pierwszych kilkuset osób, które przyniosą:
 1 sztukę dużego elektrośmiecia (np. lodówka, telewizor, komputer)
 3 sztuki drobnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych (np. suszarka, toster)
 10 zgniecionych butelek PET
 10 zgniecionych puszek po napojach
 10 baterii
czekają nasiona roślin ufundowane przez Urząd Miasta Kielce. Dodatkowo pierwszych jedenaście osób, które oddadzą najwięcej butelek i puszek, otrzyma upominki ufundowane przez firmę SodaStream.
Główną nagrodą będzie zestaw: urządzenie Genesis, które służy do samodzielnego przygotowywania wody gazowanej, a także syrop (o łącznej wartości 360 zł.), pięć kolejnych osób otrzyma zestaw: urządzenie JET i syrop (o wartości 330 zł.), także pięć osób dostanie syrop do napojów i gadżety.
Korzystając z SodaStream pomagamy chronić środowisko naturalne poprzez ograniczenie liczby plastikowych odpadów. Ponadto nasze urządzenia są przyjazne środowisku, ponieważ nie wymagają użycia energii elektrycznej – opowiada Monika Bondarowska z firmy SodaStream.
Ranking zbiórki będzie prowadzony do godziny 14 i zaraz potem odbędzie się wręczenie nagród, dla osób, które przyniosły najwięcej butelek i puszek.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz przyniesione przez mieszkańców odpady opakowaniowe odbierze Veolia Usługi dla Środowiska, działająca od kilkunastu lat na kieleckim rynku i specjalizująca się w gospodarce odpadami i odzysku surowców. Odebrane odpady zostaną przekazane do recyklingu – mówi Robert Szumerowski, dyrektor ds. operacyjnych kieleckiej Veolii.
Celem imprezy jest stworzenie możliwości przekazania wysegregowanych odpadów w sposób zgodny z prawem i zachęcenie mieszkańców Kielc i okolic do działania na rzecz środowiska.
Do akcji zostało jeszcze kilka dni, dlatego zapraszam do przygotowania odpadów i udziału w sobotniej zbiórce! – mówi Marta Szczecińska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA