Co dają przepompownie ścieków?

przepompownie ścieków

Czym są przepompownie ścieków? W czym miałyby Ci pomóc? Przepompownie to urządzenia, jak sama nazwa wskazuje, mocno powiązane z prywatną kanalizacją i jest to jeden z elementów owej kanalizacji. Istnieje po to by podnieść słup ścieków do odpowiedniej wysokości do spływania grawitacyjnego do kolejnego zbiornika jakim jest zbiornik oczyszczalni ścieków. Jak wyglądają takie przepompownie ścieków? Są to bardzo szczelne, o cylindrycznym kształcie pionowe zbiorniki, a wykonane są z wzmocnionego włókna szklanego i z żywic poliestrowych. Po boku zamontowane są przewody dopływu i odpływu, które są dostosowane specjalnie do Twoich potrzeb. Budowniczowie nie będą montować przepompowni przy Twoim domu. Przywiozą od razu zmontowane całe urządzenie. Jest także możliwość wyposażenia jej w pełną automatykę i inne dodatki. Przepompownie ścieków są używane z myślą o skanalizowaniu zagłębionych terenów mieszkalnych bez głębokiego kopania w ziemi. Ułatwiają także zainstalowanie systemu kanalizacyjnego w terenie pagórkowym. Dzięki nim można też skanalizować takie pomieszczenia jak piwnice albo tunele, a także umożliwiają skanalizowanie miejsc znacznie oddalonych od kolektorów kanalizacyjnych. Przepompownie ścieków pomagają przepompowywać ścieki z miejsc o nierównym napływie, a również mogą pompować ścieki surowe dzięki pompom swobodnym albo pompie z wirnikiem rozdrabniającym. Normalna przepompownia składa się z wielu elementów. Jednym z nich są prowadnice dla wpuszczania pomp, które są wykonane ze stali nierdzewnej a  rozmiary przepompowni dostosowywane są do rozmiarów pomp. Jest też kosz na skratki także wykonany ze stali nierdzewnej, a przytwierdzony jest do prowadnicy i podnoszony jest syntetyczną linką, lub łańcuchem ze stali nierdzewnej. Zawory zamykające i rury tłoczące to jedne z najważniejszych elementów wykonanych z wysokiej jakości stali. Zawór zwrotny uniemożliwia zacięcie się pracy dzięki swojej konstrukcji, a rurociąg może pracować pod ciśnieniem aż do 10 bar i w temperaturze do 80 stopni Celsjusza. W przepompowni znajduje się zamontowana kratownica zabezpieczająca ze stali nierdzewnej. Korpus przepompowni natomiast zrobiony jest w taki sposób, aby podczas montażu wystawał około 30 centymetrów nad poziomem ziemi. Takie elementy jak drabina albo łańcuchy do podnoszenia pomp wykonane są ze stali nierdzewnej, a uziemienie całości urządzenia wykonuje się podczas ostatecznego montażu.

Przepompownie ścieków

Przepompownie ścieków

Przepompownie ścieków posiadają także sporo tak zwanych części mocowanych. Śruby ze stali nierdzewnej posiadające metrowy gwint oraz rury ze stali nierdzewnej posiadające gwint calowy, używane są do mocowania. Takich przepompowni można używać przy indywidualnych posesjach, gospodarstwach rolnych, osiedlach jednorodzinnych, ośrodkom wczasowym takim jak pensjonaty, zakładom przemysłowym albo przy miejskich i gminnych ośrodkach kanalizacyjnych. Są to przepompownie bytowo – gospodarcze, wód drenażowych, opadowych a także ścieków. Przy większych sieciach kanalizacyjnych mogą być używane jako przepompownie pośrednie.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA