Eko Odkrywcy poszukiwani!

visual_jpg

Rusza nowy ekologiczny konkurs dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Eko Odkrywcy”. Organizatorzy konkursu – marka Persil, firma Rossman oraz Fundacja Nasza Ziemia – zapraszają do udziału szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, przedszkola oraz inne placówki oświatowe i wychowawcze z całego kraju. 10 najlepszych ekologicznych projektów badawczych zdobędzie dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych każde.

Zadaniem w konkursie „Eko Odkrywcy” jest opracowanie autorskiego, niepublikowanego wcześniej pomysłu na projekt badawczy związany z ekologią i ochroną środowiska naturalnego. – Projekt konkursowy może mieć charakter stacjonarny albo terenowy i powinien dotyczyć eksperymentowania, odkrywania, doświadczania i poznawania zjawisk przyrodniczych – mówi Anna Szymańska, koordynatorka projektu z ramienia firmy Henkel, właściciela marki Persil. – Zachęcamy młodzież szkolną oraz dzieci, aby, wraz z nauczycielami lub wychowawcami, zaplanowali działania i projekty badawcze, które pozwolą im poznać prawa rządzące naturą.

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać m.in. opis planowanych celów i działań, listę uczestników i realizatorów projektu, budżet i harmonogram projektu oraz inne materiały dotyczące realizacji pomysłu (np. ilustracje), które pozwolą jury wybrać najciekawsze, warte wsparcia projekty. Aby wziąć udział w konkursie, należy skorzystać z formularza na stronie www.rossnet.pl/ekoodkrywcy i zarejestrować projekt wraz z kompletem informacji i załączników. Każda osoba może zgłosić nieograniczoną liczbę projektów. Okres rejestracji trwa do 10 listopada 2013 r.

- Projekt „Eko Odkrywcy” to bardzo pożyteczna inicjatywa. Służy ona popularyzacji przyjaznych środowisku postaw wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Będzie konkretną pomocą dla osób aktywnych, mających pomysły dotyczące środowiska, ale także podpowiedzi dla nowicjuszy, jak takie działania realizować – mówi Sławek Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia, która wspiera merytorycznie organizatorów akcji. – A dobre przykłady i praktyki są bardzo potrzebne, gdyż inspiracja i baza pomysłów, jak organizować zajęcia terenowe i badawcze dotyczące przyrody i środowiska naturalnego w szkołach, będą zawsze przydatne.

Wszystkie zgłoszenia konkursowe, które spełnią wymogi formalne, co zweryfikują specjaliści z Fundacji Nasza Ziemia, zostaną opublikowane w specjalnej galerii na stronie www.rossnet.pl/ekoodkrywcy. Następnie jury wybierze 20 najlepszych projektów, które zostaną oddane pod głosowanie internautów. Od ich głosów, oddanych w dniach 2-15 grudnia 2013 r., będzie zależało, które 10 zgłoszeń otrzyma ekologiczne granty. Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona w serwisie 16 grudnia.

Pula grantowa konkursu „Eko Odkrywcy” wynosi 50 tysięcy złotych. Środki na finansowanie projektu będą pochodzić ze sprzedaży proszku Persil podczas trwania promocji specjalnej organizowane od 9 września do 31 października 2013 w drogeriach Rossmann. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach www.rossnet.pl/ekoodkrywcy i www.persil.pl.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA replica rolex