Działanie przydomowych oczyszczalni ścieków

przydomowe-oczyszczalnie-min

Czy zdecydowałeś się żyć w odosobnieniu, albo w Twojej miejscowości nie ma kanalizacji? Rozwiązaniem tego problemu mogą być przydomowe oczyszczalnie ścieków. 98% ścieków jakie produkuje Twoje domostwo możesz się pozbyć właśnie dzięki nim. Należy jednak pamiętać, że nie służą one do przechowywania wody opadowej, gruntowej ani wody z żadnych innych większych zbiorników. Laminat to znaczy żywica i włókno szklane jest tworzywem, z których produkowane są takie przydomowe oczyszczalnie ścieków. Dzięki temu tworzywu oczyszczalnie są wyjątkowo odporne na przeciążenia i różne substancje chemiczne.

Zasada działania oczyszczalni jest w miarę prosta. Technologia jaka napędza urządzenie nazywa się technologią zanurzonego złoża biologicznego i nisko obciążonego osadu czynnego. Zanieczyszczenia jakie dostarczasz do komór są wymieszane i napowietrzone. Zaraz po tym zabiegu mikroorganizmy, które żywią się nieczystościami przyczyniając się do eliminacji związku węgla oraz związków biogennych, zaczynają się błyskawicznie namnażać. Powstały w tym procesie osad powinien być wypompowywany co najmniej raz do roku, choć jest zalecany przegląd co 6 miesięcy. Przydomowe oczyszczalnie ścieków dzięki swojej prostej budowie wytrzymują ujemne temperatury tak samo jak i letnie upały. Prostota z jaką oczyszczalnia jest wykonana nie zawiera żadnych elementów ruchomych zwiększa jej żywotność. Nie musisz przechodzić żadnego szkolenia aby móc operować taką oczyszczalnią, nawet nie musisz sobie nią zawracać głowy, a i tak oczyszczone ścieki zawsze będą bezwonne i bezbarwne. Nie należy jej wyłączać nawet w momencie gdy zechcesz ją zmodernizować, a modernizować możesz kiedy tylko chcesz.

przydomowe oczyszczalnie ścieków

przydomowe oczyszczalnie ścieków

Pewnym jest, że przydomowe oczyszczalnie ścieków nie będą Ci przeszkadzać w wyglądzie podwórka. Są w całości zakopywane pod ziemią i tylko niewielka część wystaje ponad ziemią, a i ona z łatwością się wtapia w trawę ponieważ jest koloru zielonego. Utrzymanie w ciągu roku takich oczyszczalni jest minimalne, a mają też wyjątkowo ekologiczny aspekt. Z tych względów ostatnio są częściej wybierane niż tradycyjne szamba, których roczna eksploatacja jest znacznie wyższa. W ciągu doby jedna oczyszczalnia może obsługiwać nawet do 50 osób. Mimo iż montaż szamb jest niższy to ich eksploatacja jest znacznie wyższa, co w porównaniu do eksploatacji jaką wymagają przydomowe oczyszczalnie ścieków, znacznie bardziej się opłaca kupić droższą w budowie, ale wymagającą minimalnego zaangażowania w ciągu roku oczyszczalnię.

Budowa oczyszczalni powinna zwrócić się w ciągu zaledwie 4 lat. Trzeba wiele rzeczy rozpatrzyć w momencie gdy chcesz dopiero montować na własnym podwórku taką oczyszczalnie. Oczyszczalnie są także używane przy małych pensjonatach, a ostatnio nawet przy hotelach. Filtry doczyszczające pomogą Ci w poprawieniu wydajności Twojej oczyszczalni, jeśli nie jesteś zadowolony z jakości jaką prezentuje. Taki filtr powinno się stosować w wypadku bardziej złożonego układu. Podsumowując, przydomowe oczyszczalnie ścieków to pewna inwestycja z myślą o naturze.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA