Klienci Barlinka „zasadzili” już ponad 10 milionów drzew!

plakat_10_mln_drzew_

Drzewa sadzone są w ramach autorskiego eko-programu Barlinka „Zasada 1 za 1”. Spółka za każdą sprzedaną paczkę deski barlineckiej współfinansuje zakup 1 sadzonki. Program realizowany jest od 2000 roku – w Polsce, na Ukrainie oraz w Rosji.

„Zasada 1 za 1”

Inspiracją dla programu „Zasada 1 za 1” była idea rekompensowania przyrodzie cennego surowca, jakim jest drewno. Spółka używa go do produkcji podłóg i listew oraz biopaliw: peletu drzewnego i brykietu kominkowego.

Pierwsze drzewko zasadzone zostało w lubuskim nadleśnictwie Bogdaniec w 2000 roku. Od tego czasu Las Klientów Barlinka systematycznie się powiększa. Tylko w samym 2012 roku w Polsce zasadzonych zostało prawie 1,7 mln drzew. Obecnie nasadzenia dokonywane są na terenie Nadleśnictwa Sulęcin (woj. lubuskie). Drzewa zasadzone w ramach programu rosną również w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim.

„Ten program jest dla nas bardzo ważny. Wspólnie z naszymi Klientami robimy dla środowiska coś, co daje wymierne, namacalne efekty. Tylko w Polsce zasadzonych zostało już ponad 10 milionów drzew, a najstarsze z nich mają dzisiaj 13 lat.” – podsumowuje Dorota Karbowska-Zawadzka, Marketing Manager Barlinek S.A.
Od 2007 roku projekt realizowany jest również na na Ukrainie, gdzie Spółka posiada swoją drugą (obok Barlinka) fabrykę. Zasadzonych tam zostało już blisko 800 000 drzew, które zajmują łączną powierzchnię 300 ha. Najkrótszą historię eko-program Barlinka ma w Rosji, gdzie Las Klientów liczy 60 000 drzew.

Inne eko-programy Barlinka
„Zasada 1 za 1” to nie jedyna ekologiczna inicjatywa Barlinka. Spółka współfinansuje również, prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” program przywracania populacji nadrzewnej sokoła wędrownego. Dzięki podjętym działaniom, w ciągu ostatnich lat udało się przywrócić polskim lasom aż 47 tych zagrożonych wyginięciem ptaków.

Barlinek opiekuje się również słynnym Dębem Bartkiem, przeznaczając środki finansowe na realizację niezbędnych prac renowacyjnych, ratujących ten najsłynniejszy polski pomnik przyrody.

Idea ekologiczności towarzyszy Spółce również w procesie produkcyjnym. Surowiec do produkcji pozyskiwany jest z obszarów objętych zracjonalizowaną gospodarką leśną, co potwierdza prestiżowy certyfikat Forest Stewardship Council (FSC).

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA