Oczyszczalnie ścieków: wszystko, co musisz o nich wiedzieć

oczyszczalnie-1-min

Oczyszczalnia ścieków to temat, jaki zgłębić musi każdy, kto planuje wybudować domek jednorodzinny. Dlaczego? Dowiedz się więcej na ten temat.

Piękna willa i śmierdzący problem
Marzy ci się ogromna willa, a może ekologiczny domek na skraju lasu? Odkładasz oszczędności na zakup domku letniskowego? Cóż, twoje marzenia mają jeszcze jeden, nieco… śmierdzący aspekt. Mieszkańcy miast na co dzień nie myślą o takich tematach jak kanalizacja czy oczyszczalnia ścieków, bo robią to za nich władze miejskie. Dziś ogromne obszary kraju mają dostęp do centralnego systemu kanalizacyjnego. Jesli jednak twój domek stoi na terenie, gdzie kanalizacji nie ma, musisz sam zmierzyć się z problemem, jakim są ścieki i nieczystości generowane przez każde gospodarstwo domowe.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków rozwiązaniem twoich problemów
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to systemy urządzeń przeznaczonych do oczyszczania niewielkich ilości ścieków, przede wszystkich tych, które są wytwarzane w pojedynczym gospodarstwie domowym lub małej firmie. To metoda dla tych, którzy nie mogą korzystać z centralnie prowadzonej sieci kanalizacyjnej.

Do czego służy przydomowa oczyszczalnia ścieków?
Nawet najmniejsze gospodarstwo domowe wytwarza ogromną liczbę odpadów. Zwyczajne śmieci możemy – a nawet powinniśmy – segregować do specjalnie oznaczonych pojemników. Problemem pozostają odpady płynne. Są to zarówno nieczystości płynące z ubikacji, jak i woda, w jakiej się kąpiemy codziennie, a także woda zanieczyszczona resztkami jedzenia i detergentami odprowadzana ze zlewu. W ten sposób powstają ścieki, w których znajdują się zarówno duże zanieczyszczenia w postaci stałej, drobne, tworzące zawiesinę, a także substancje chemiczne o toksycznym dla środowiska działaniu. Przydomowe oczyszczalnie ścieków przetwarzają ścieki do postaci wody o drugiej klasie czystości. Woda ta może być bez zagrożenia środowiska odprowadzona do wód gruntowych.

Oczyszczalnie ścieków - wszystko co musisz wiedzieć

Oczyszczalnie ścieków - wszystko co musisz wiedzieć

Dobra przydomowa oczyszczalnia ścieków: jak ją wybrać
Oczyszczalnia ścieków do użytku domowego powinna być przede wszystkim skuteczna, to znaczy mieć duży stopień oczyszczania. Godne polecenia są te produkty, w których eliminuje się ponad dziewięćdziesiąt procent zanieczyszczeń. Obecnie specjaliści polecają oczyszczalnie typu NV. Przede wszystkim system ten nie wymaga montowania dodatkowego osadnika co znacznie zmniejsza koszty instalacji. Oczyszczalnia typu NV jest też doskonale dostosowana do potrzeb przeciętnego gospodarstwa domowego, to znaczy uwzględnia nieregularne dopływy ścieków. Wiadomo, że ilość ścieków jest w różnych okresach inna, szczególnie w domkach letniskowych. Oczyszczalnia ścieków typu NV jest także prosta w montażu i wygodna w transporcie. Co więcej, zaprojektowano ją tak, by nie wymagała stałego dozoru i częstej konserwacji – wykonano ją z odpornych na różne warunki surowców i bez elementów ruchomych, charakteryzujących się wysoką awaryjnością. Oczyszczalnia NV nie zajmuje też dużo miejsca.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA