Pierwszy w Europie Certyfikat EU Ecolabel dla baterii oszczędzających wodę

Logo-Ecolabel-Europeen

15 stycznia 2014 roku, w gmachu Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy pism branżowych i ogólnoinformacyjnych, poświęcona wręczeniu pierwszego w Europie Certyfikatu EU Ecolabel dla baterii oszczędzających wodę marki FERRO.

To zaszczytne wyróżnienie z rąk dr Joanny Tkaczyk, Kierownika Działu Współpracy Zagranicznej Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A., odebrał Wiceprezes Zarządu FERRO S.A., Zbigniew Gonsior.

Już wkrótce symbolem unijnej stokrotki będą oznakowane baterie oszczędzające wodę marki FERRO z serii: Veneto, Genova i Cassino Verdeline. To pierwsze tego typu wyróżnienie w skali europejskiej, które potwierdza, że spółka FERRO jest zainteresowana nie tylko ekonomicznym wymiarem biznesu, ale także jego szeroko pojętym otoczeniem.

Armatura sanitarna jest jedną z najmłodszych kategorii wśród kilkudziesięciu grup wyrobów, dla których opracowano kryteria przyznawania oznakowania ekologicznego EU Ecolabel. Prace Komitetu Unii Europejskiej ds. Oznakowania Ekologicznego (KUEOE) dla armatury sanitarnej trwały 3 lata. Firma FERRO jako pierwszy polski producent baterii oszczędzających wodę, wzięła w nich czynny udział.

Zgodnie z procedurą ubiegania się o Certyfikat EU Ecolabel, w 2013 roku złożyła komplet dokumentów aplikacyjnych do jednostki właściwej na terenie naszego kraju jaką jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Producent przedstawił dokumentację dotyczącą spełnienia norm PN EN, deklaracje zgodności, atesty oraz sprawozdania z badań laboratoryjnych dotyczące między innymi przepływów dla baterii umywalkowych i zlewozmywakowych oszczędzających wodę z kolekcji: Cassino VerdeLine, Veneto VerdeLine i Genova VerdeLine.

Wszystkie zgłoszone produkty przeszły pomyślnie weryfikację i otrzymały Certyfikat EU Ecolabel: PL/040/001/01 – najważniejsze europejskie wyróżnienie w zakresie ekologii. Produkty nagrodzone certyfikatem charakteryzuje doskonała jakość oparta o innowacyjną technologię i europejskie komponenty służące ponad 50% redukcji zużycia wody, takie jak: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean.

Natężenie przepływu kształtuje się, w zależności od modelu, od 4,5 do 6 litrów wody na minutę, podczas gdy w standardowej baterii wynosi ok. 12 – 16 litrów w ciągu minuty. FERRO poddając swoje produkty certyfikacji wykorzystało ten proces również jako narzędzie kontroli i doskonalenia baterii sygnowanych logo VerdeLine. Dzięki temu firma udowodniła, że jej głównym priorytetem jest dbałość o najwyższą jakość produktów zarówno w aspekcie innowacyjności jak i rozwiązań dopasowanych do potrzeb zmieniającego się rynku, a w konsekwencji takich, które oszczędzają energię, zasoby naturalne i ograniczają koszty związane z ich codziennym wykorzystywaniem.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA replica rolex