Poczuj klimat, poczuj zieleń!

Zielona

Już 6 października br. podczas wydarzenia „Biegnij Warszawo” możesz połączyć pasję do biegania z dbałością o klimat i środowisko. Razem z Reni Jusis – ambasadorem akcji ekologicznej „ZIELONA SZNURÓWKA” zamanifestuj swoją troskę o naturę i promuj postawy pro-ekologiczne.

Organizatorzy zaplanowali udział „ZIELONEJ SZNURÓWKI” w imprezie sportowej „Biegnij Warszawo”, aby skierować uwagę społeczną na indywidualne postawy sprzyjające ochronie klimatu i pobudzić refleksję na temat tego, co każdy z nas może zrobić dla środowiska. Udział w największym polskim biegu masowym jest doskonała formą promocji i kształtowania postaw przyjaznych środowisku oraz zwiększania świadomości ekologicznej.

Na starcie biegu wolontariusze akcji będą rozdawać uczestnikom zielone sznurówki, jako symbol działania w celu ochrony klimatu. Nosząc je będziesz manifestować swoją aktywność ekologiczną. W marszu „Maszeruję – Kibicuję”, który towarzyszy biegowi uczestniczyć będzie Reni Jusis, która aktywnie wspiera akcję „ZIELONA SZNURÓWKA”. Ponadto Ambasadorami akcji zostali Beata Pawlikowska i Michał Szpak.

W tegorocznym biegu „Biegnij Warszawo” weźmie udział 15 tys. biegaczy. Bieg odbędzie się na dystansie 10 km. Start o godz. 12.00 z ulicy Czerniakowskiej. Meta dla biegaczy będzie zlokalizowana przy stadionie Legii na ul. Łazienkowskiej.

„ZIELONA SZNURÓWKA” to akcja ekologiczno-informacyjna zainicjowana przez Ministerstwo Środowiska. Celem akcji jest kształtowanie świadomości środowiskowej społeczeństwa poprzez promowanie postaw pro-ekologicznych oraz wskazywanie na konieczność podejmowania aktywnych i wielokierunkowych działań na rzecz ochrony klimatu i przyrody. Hasłem przewodnim kampanii jest slogan „I CARE”.

Załóż zielone sznurówki i weź udział w biegu „Biegnij Warszawo”. Zamanifestuj swoją troskę o środowisko i poczuj się zielono! Odwiedź ZIELONĄ SZNURÓWKĘ na: www.facebook.com/zielonasznurowka Kampanię „ZELONA SZNURÓWKA” sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA