Rekordowa edycja Spring Alive

Spring Alive_mini

Polska – notując prawie 6,5 tysiąca ptasich obserwacji – zajęła 3. miejsce w rankingu zakończonej właśnie siódmej edycji kampanii edukacyjnej Spring Alive. W tym roku zanotowano rekordową liczbę 160 tysięcy obserwacji, czyli aż o 35 tysięcy więcej niż w zeszłym roku. Stronę www.springalive.net odwiedziło w tym roku najwięcej osób w historii – bo ponad 93 tysiące.

Wraz z nadejściem lata zakończyła się część europejska i azjatycka programu, a Spring Alive przenosi się do Afryki, gdzie po raz pierwszy wezmą w niej udział nowi partnerzy z Zimbabwe, Botswany, Ghany, Ugandy, Sierra Leone, Malawi i Nigerii. Spring Alive to organizowany w ponad 40 krajach Europy i Afryki projekt edukacyjny BirdLife International, światowej federacji towarzystw ochrony ptaków.

„Kampania Spring Alive zyskuje coraz większą popularność. Co roku dołączają do nas nowe państwa z całego świata. Cieszymy się, że u nas w kraju zanotowaliśmy aż 6474 obserwacji, czyli o blisko 2000 więcej niż w zeszłym roku. Mamy nadzieję, że zainteresowanie ptakami uwrażliwi młodych ludzi na zagadnienia związane z ich ochroną i dbałością o środowisko, w którym żyjemy” – mówi Hanna Rachwald z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Program Spring Alive skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale biorą w nim udział wszystkie osoby zafascynowane fenomenem ptasich migracji. Uczestnicy są zachęcani do obserwowania i notowania na platformie www.springalive.net przylotu pięciu wybranych gatunków ptaków: bociana białego, jaskółki dymówki, kukułki, jerzyka i żołny. Na stronie znajdują się mapy, tabele statystyczne, praktyczne informacje służące do rozpoznawania tych ptaków oraz materiały edukacyjne dla nauczycieli. Międzynarodowym koordynatorem kampanii Spring Alive jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA