Śniadanie Na Trawie

SnT2012

Toruński Rynek Staromiejski znów się zazieleni. Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Urząd Miasta Torunia i Toruń-Pacific Sp. z o.o. zapraszają na Śniadanie Na Trawie. Aż dwa tysiące metrów kwadratowych świeżego trawnika pokryje centrum toruńskiej starówki.
Już w sobotę, 2. czerwca 2012 roku od godziny 10.00.

Energię na cały dzień piknikowania zapewni pyszne śniadanie z chrupiących płatków śniadaniowych oraz orzeźwiającego soku. Tradycyjnie piknikowy koszyk będzie można uzupełnić o prawdziwe rarytasy na jarmarku żywności ekologicznej.

Już po raz piąty spotkamy się na trawniku, aby uczcić Światowy Dzień Ochrony Środowiska, którego hasłem przewodnim w tym roku jest zielona ekonomia. Z przedstawicielami firm zajmujących się gospodarowaniem odpadami, zieloną energią, produkcją żywności ekologicznej porozmawiamy m.in. o tym czy na ekologii można zarobić. W trakcie imprezy jak zwykle sporo będzie się działo. Czas wypełnią koncerty, warsztaty dla dzieci i dorosłych, gry miejskie i wiele innych atrakcji.
Po raz pierwszy podczas Śniadania odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci. Oddając zużyty sprzęt AGD, żarówki, telefony komórkowe, itp. otrzymasz ekologiczną torbę na zakupy.

W trakcie imprezy odbędzie się kurs udzielania pierwszej pomocy. Na warsztacie dla miejskich ogrodników stworzysz własny alternatywny ogród pionowy oraz okienny ogród ziołowy. Dla aktywnych piknikowiczów warsztat z Nordic Walking oraz warsztaty taneczne. Dowiesz się też jak pomagać pszczołom, a Lasy Państwowe poczęstują Cię sadzonkami drzew. Najmłodszych uczestników śniadania rozśmieszy Klaun Koko, który robi największe bańki mydlane w naszym mieście. W programie znajdzie się oczywiście WWF czyli wielka wspólna fota, podczas której wyprodukujemy trochę pozytywnej energii tworząc wiatrak. Tak różnorodnej muzyki jeszcze na Śniadaniu nie było. Do wspólnego śniadania zasiądzie z nami Toruński Kwartet Smyczkowy, później klezmerskie dźwięki w wykonaniu Bydgoszcz Klezmer Band. Szczerbate Zajączki Trio zagrają na jazzowo a Tygiel Folk Banda uraczy nas energetyczną muzyką bałkańską. Usłyszymy również powracającego w dobrym stylu toruńskiego Gribojedowa. Na koniec salsa na trawie – gorące, energetyczne rytmy zagra Dj Jahliet. Chwile ciszy między koncertami wypełnią leśne głosy i rozmowy o ekologii rozbrzmiewające z Zielonej Kawiarenki, którą poprowadzi Piotr Majewski – nominowany do nagrody – Mistrz Mowy Polskiej.

Organizatorzy : Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Urząd Miasta Torunia, Toruń – Pacific Sp. z o.o.

Partnerzy: STENA Innovative recycling, Polskie Stowarzyszenie Polityki Wiatrowej, Marwit Sp. z o.o, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, MPO Toruń, GOH Sp. z o.o. – Pokarm Życia, Jagielski Dance Project, Ekologiczny Toruń, Menekin, AutoBOX Advertising Sp. z o.o.,

Są z nami także: Polska Akcja Humanitarna, Torun.NaprawmyTo.pl, IX LO w Toruniu, Ekoland, MAKKIREQ, Stowarzyszenie AIESEC Polska Komitet Lokalny Toruń UMK, Szkoła Medytacji i Samorealizacji, Komitet Obrony Zwierząt i Edukacji Ekologicznej, Starostwo Powiatowe w Toruniu, ZODIS, Stowarzyszenie Rodzina Inspiruje, Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA