Stylowy Elektro-Recykling, czyli wymień stary sprzęt na vouchery do Factory

Ekran animacyjny_spot_11.2013

23 listopada Factory Warszawa Annopol organizuje zbiórkę elektrośmieci. Dodatkowo akcja została połączona z eko-animacjami dla najmłodszych.

Niewygodnych odpadów można będzie pozbyć się 23 listopada, w godzinach od 10.00 do 18.00 przy ul. Annopol 2 będącej w pobliżu Trasy toruńskiej. Podczas zbiórki przyjmowane będą wielko i małogabarytowe sprzęty AGD, RTV, narzędzia elektryczne, baterie, świetlówki, sprzęt oświetleniowy, a także elektryczne zabawki.

Za przekazany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można otrzymać vouchery na zakupy w Centrum Outlet Factory Annopol:

• 2 vouchery za 1 sztukę elektroodpadu typu: lodówka, zamrażarka, pralka, kuchnia, zmywarka, piec elektryczny
• 1 voucher za 1 sztukę elektroodpadu typu: mikrofalówka, telewizor, monitor, komputer
• 1 voucher za 1 kg baterii (na 1 kg przypada około 40 sztuk baterii paluszków)
• 1 voucher za 15 kg elektroodpadów typu: drukarka, grzejnik elektryczny, laptop, telefon komórkowy, elektronarzędzia, odkurzacz, skaner, sprzęt kopiujący, radio, sprzęt hi-fi, sprzęt audiowizualny, zabawka na baterie, kalkulator, drobne agd

Wymianie na vouchery podlega zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny kompletny oraz baterie. Ilość voucherów jest ograniczona i wynosi ok. 200 sztuk, decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas zbiórki, na najmłodszych czekać będą dwa ekologiczne warsztaty – tworzenie recyklingowej biżuterii oraz pokaz eko mody, w którym wezmą udział dzieci, które odwiedzą tego dnia Factory. Co chwilę dzieci będą mogły również wygrywać drobne upominki, biorąc udział w grach i zabawach „Zagraj w zielone, wygraj zielone!”.
Promocja postaw ekologicznych i ochrony środowiska na stałe wpisała się w działania outletów Factory. We wszystkich centrach umieszczone zostały kosze do segregacji śmieci, a większość materiałów promocyjnych drukowanych jest na papierze ekologicznym.

To już druga zbiórka elektro śmieci organizowana przez Factory Annopol. O tym, że zakupy można połączyć z działaniem prospołecznym i proekologicznym centra Factory przekonywały m.in. podczas warszawskiego etapu akcji Stylowy Recykling. Akcja polegała na zbiórce odzieży używanej. W ciągu zaledwie kilku dni udało się zebrać ponad 6 ton odzieży, która została przekazana Mazowieckiemu Oddziałowi Okręgowemu PCK.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA