Szamba betonowe: jak wybrać najlepsze?

szamba betonowe

Szambo to zbiornik zlokalizowany pod ziemią, do którego odprowadzane są ścieki, najczęściej z domu. Szamba betonowe mogą uzupełniać centralny system kanalizacji miejskiej. W takiej sytuacji pełnią funkcję zbiorników retencyjnych, a więc dodatkowego zabezpieczenia na wypadek awarii. Zwykle jednak szamba betonowe to element kanalizacji przydomowej, odprowadzane są tam ścieki z gospodarstwa domowego. Szamba betonowe to zwykle zbiorniki pozbawione odpływu, są więc opróżniane przez przyjeżdżający w wyznaczonych okresach czasu tabor asenizacyjny. Ścieki pochodzące z opróżnianych szamb wywożone są następnie do punktów zlewnych.

Dobre szamba betonowe: czym się charakteryzują?

Dobre szamba betonowe muszą być przede wszystkim wykonane przez firmę, jaka cieszy się dobrą renomą na rynku producentów. Warto przez zakupem i wyborem szamba sprawdzić opinie innych użytkowników zbiorników na nieczystości. Ważny jest nie tylko producent szamb, ale tez dostawca betonu, który musi być najwyższej klasy i spełniać dość wyśrubowane normy jakościowe. Klasa betonu nie powinna być niższa niż B20. Szamba betonowe, aby bez zarzutu pełniły swoją funkcję muszą być też zbrojone żelbetonowymi prętami, mającymi odpowiednie, uznawane w Unii Europejskiej certyfikaty. Z punktu widzenia użytkownika istotnym aspektem wpływającym na to, jakie szamba betonowe wybierze są też koszty eksploatacji oraz zakupu. Podobnie jak w innych dziedzinach życia, tu także szukamy dobrej relacji między ceną a jakością i wykonaniem. Optymalnym rozwiązaniem jest więc stosowanie przez producenta elementów prefabrykowanych, co pozwala obniżyć koszty przy zachowaniu odpowiednich standardów jakości. Dla użytkownika ważna jest też możliwość dalszej rozbudowy szamba przez dodawanie kolejnych elementów. Takie możliwości zapewnia modułowa konstrukcja szamba. Ważnym elementem pozwalającym ocenić trafność wyboru jest też elastyczność inwestora. Ważne, by szamba betonowe można było dostosować do wymagań i potrzeb konkretnego użytkownika. Zapewniają to na przykład zróżnicowane – lekkie, średnie lub ciężkie – przykrycia. Szamba betonowe muszą też charakteryzować się wysoką szczelnością, stąd dużą wagę należy przywiązywać do jakości zastosowanej przez producenta izolacji i materiałów izolacyjnych. Wybierając firmę, która zainstaluje nam szambo warto też zwrócić uwagę na zaplecze serwisowe i konserwacyjne, jakie zapewnia. Tego typu wsparcie techniczne należy doliczyć do całokształtu kosztów eksploatacyjnych by właściwie ocenić rentowność poszczególnych rozwiązań.

szamba betonowe

szamba betonowe

Szamba betonowe a ekologia

Dziś, gdy słowo ekologia odmieniane przez wszystkie przypadki jest coraz bardziej modne, pojawia się pytanie, czy szamba betonowe są ekologiczne? Zdaniem specjalistów w zakresie ochrony środowiska nie ma przeszkód, by je stosować. Szamba betonowe odznaczają się wysoką szczelnością, przez co do wód gruntowych nie przedostają się przechowywane w nich nieczystości. Dzięki temu szamba betonowe są bezpieczne dla środowiska.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA replica rolex