Szamba plastikowe: czy to dobre rozwiązanie dla ciebie?

szamba plastikowe

Firma TYMKAN Mariusz Tymiński jest firmą specjalizującą się w produkcji i montażu zbiorników betonowych. Oferowane zbiorniki plastikowe wykonane z laminatu poliestrowo-szklanego przeznaczone na szambo, magazynowanie ścieków, gnojówki oraz gnojowicy. Zbiorniki posiadają atest ITB oraz 10-letnią gwarancję.

Każdy, kto decyduje się na wyprowadzkę z miasta do domku jednorodzinnego wolnostojącego lub rozważa zakup domku letniskowego w uroczej, spokojnej okolicy musi wiedzieć, że czeka go nie tylko sielanka, ale też liczne problemy. W blokach mieszkalnych na przykład kanalizacja zapewniona jest przez miasto w postaci sieci kanalizacji centralnej. Tymczasem w takim domku niezbędna będzie własna kanalizacja. W tej sytuacji mogą przydać się szamba plastikowe. Czy to dobre rozwiązanie? Jak wybrać najlepsze szambo?

Plastikowe szamba: zalety

Szamba plastikowe produkowane są najczęściej z tworzywa PCV. Zwykle stanowią alternatywę dla szamba betonowego. Jakie są ich zalety? Przede wszystkim tworzywa sztuczne to materiały o bardzo niskim stopniu przepuszczalności i bardzo wysokiej szczelności. W przypadku szamba jest to główne kryterium oceny jego jakości. Szambo po prostu musi być szczelnym zbiornikiem, który nie przepuszcza nieczystości do gruntu. Szamba plastikowe to zapewniają. Co więcej, nie wymagają one stosowania dodatkowych środków uszczelniających podczas montażu. Szamba plastikowe są też o wiele lżejsze niż szamba betonowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych ich waga może wynosić nawet 60 kg, a to naprawdę niewiele. Dlaczego waga jest ważna? Wiąże się ona bezpośrednio z łatwością montażu i transportu. Poza tym, przewóz lżejszych rzeczy jest tańszy, co obniża koszty zakupu i instalacji. Wróćmy jeszcze do plastiku jako materiału tworzącego szambo. otóż tworzywa sztuczne są odporne na procesy chemiczne, nie wchodzą w reakcję z otoczeniem. Co najważniejsze, nie ma tu ryzyka procesów korozyjnych. Dzięki temu szamba plastikowe są trwałe i odporne na działanie substancji chemicznych. Warto też wiedzieć, że szambo plastikowe to świetne rozwiązanie dla każdego, kto wie, że jego dom po pewnym czasie będzie podłączony do ogólnej kanalizacji. szambo z tworzywa sztucznego może być wykorzystywane na przykład jako zbiornik na wodę opadową lub element przydomowej oczyszczalni ścieków. Mogą one też łatwo zostać zdemontowane i sprzedane innej osobie, co częściowo pozwala się zwrócić kosztom inwestycyjnym.

Plastikowe szamba: wady

Szamba plastikowe, z tworzywa sztucznego są jednak nieco mniej odporne, niż szamba betonowe. Przede wszystkim nie wytrzymują one tak grubej i ciężkiej warstwy jak zbiorniki na nieczystości wykonywane ze zbrojonego betonu. Warto też pamiętać, że nie zawsze nad szambem plastikowym możemy zaplanować miejsce parkingowe, co w przypadku szamba betonowego nie stanowi żadnego problemu. Rozwiązaniem jest wzmocnienie poprzez zastosowanie płyty nośnej wykonanej z żelbetonu. Dodatkowo beton może się też przydać do wykonania obciążników do szamba plastikowego.

szamba plastikowe

szamba plastikowe

Szamba plastikowe a ekologia

Każdy, kto szuka rozwiązań przyjaznych środowisku zadaje sobie pytanie, czy szamba plastikowe są ekologiczne. Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi: tak. Szamba plastikowe można oddać do recyklingu.

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA replica rolex