„Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia”

nowe logo Fundacji Nasza Ziemia

Firma eco in wraz z partnerami kampanii „Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia”, przygotowała list otwarty do organizacji chroniących zdrowie i środowisko naturalne oraz firm z branży budowlanej. Jest on apelem o zaprzestanie stosowania technologii rtęciowych w przemyśle i ma uświadomić odbiorców o skali problemu.

List jest elementem kampanii społeczno – edukacyjnej ”Zielone okno – wyrzuć rtęć ze swojego życia”. Promuje technologię bezrtęciową, wiedzę na temat wpływu tego pierwiastka na zdrowie ludzi i środowisko naturalne. Warto pamiętać, że rtęć jest drugim po plutonie, najbardziej toksycznym pierwiastkiem na Ziemi. Już jeden jej gram jest w stanie zatruć małe jezioro. Organizatorzy wierzą, że wprowadzenie prawnych ograniczeń stosowania tego pierwiastka w produkcji i przemyśle oraz promowanie ekologicznych, bezrtęciowych technologii jest jednym z niezbędnych elementów ochrony środowiska.

Poprzez dotarcie z informacją o szkodliwości rtęci, organizatorzy chcą uświadomić odbiorców listu, jak i społeczeństwo, nie tylko o skali problemu, ale również jego rozwiązaniu, jakim jest stosowanie technologii niewykorzystujących rtęci. Dzięki temu można produkować okna przyjazne dla środowiska i bezpiecznie dla człowieka – teraz i na przyszłość. Bo przecież to od nas wszystkich zależy, jaką planetę przekażemy naszym dzieciom kolejnym pokoleniom.

Więcej informacji na stronie kampanii: www.zieloneokno.org

Powered by WordPress | Designed by: Free Web Hosting | Thanks to Credit Union Rates, MMOs and Audio Store created by F-MEDIA